Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Динамо (М) прекъсна победната серия на Оренбург, Стаматов не влезе

Оренбург беше в серия от три поредни победи в Премиер лигата, а освен това успя да надвие Динамо (Москва) с дузпи за Купата на Русия, но днес загуби с 2:3 визитата си на "бяло-сините" в първенството. Матео Стаматов не се появи в игра, а неговият тим допусна обрат и не можа да продължи изкачването си в класирането.

Двубоят на "ВТБ Арена" започна с пропуск на Тимур Аюпов от гостите, а в 11-ата минута атака с участието на Арсен Захарян и Фьодор Смолов изведе на добра позиция Сергей Паршивлюк, който отбеляза своя първи гол с екипа на Динамо. Оренбург обаче успя да изравни в средата на полувремето, когато точен беше Владимир Сичевой. В 52-ата минута Сичевой вкара втори гол за гостите, но последва силен натиск на Динамо и с попадения на Вячеслав Грульов (64') и Роберто Фернандес (81') отборът на Славиша Йоканович грабна трите точки и се придвижи до осмото място в таблицата.

Локомотив (Москва) сложи край на серията от 5 поредни загуби с минимален успех в столичното дерби с Торпедо. Победата с 1:0 донесе Артьом Карпукас в 48-ата минута. Младият халф беше точен в 48-ата минута след подаване на Иван Игнатиев

Начело на "железничарите" беше временният треньор Андрей Фьодоров. Дебют като наставник на Торпедо направи Андрей Талалаев, но неговият отбор остана на последното място в класирането с едва 6 точки. Локо се изкачи на 12-а позиция с актив от 12 пункта.

Изненада се получи в двубоя между Краснодар и Ахмат. Домакините имаха шанс да се доближат до челната тройка, но загубиха втори пореден мач с 2:3, след като преди седмица отстъпиха със същия резултат при гостуването си на Ростов.

Въпреки че притежаваха тоипката само в 25% от игровото време, футболистите на Ахмат бяха максимално ефективни в атака и стигнаха до драматична победа с гол в добавеното време на Иван Олейников. Преди това Бернард Бериша и Артьом Тимофеев на два пъти даваха преднина на тима от Грозни, а Едуард Сперцян и Михайло Баняц изравняваха за Краснодар.

Химки и Факел не успяха да се победят и мачът помежду им приключи при нулево равенство. Домакините от московското предградие бяха по-активни, но направиха доста пропуски и нямат успех в първенството от началото на август.

В класирането Химки е на 15-о място с 9 точки, а Факел има 12 и заема 14-ата позиция. За отбора от Воронеж. това беше четвърто поредно равенство в РПЛ.