22 дузпи пратиха Сампдория напред за Купата на Италия

Сампдория се класира по драматичен начин за осминафиналите в турнира за Купата на Италия. Тимът на Деян Станкович елиминира втородивизонния Асколи след изпълнение на дузпи. Чак след 22-ия удар от бялата точка домакините можеха да ликуват. В редовното време мачът завърши 1:1, а в продълженията съперниците си размениха по още едно попадение.

Самп очаквано излезе предмно с резерви, но поведе още в 10-ата минута с гол на Валерио Вере. Отговорът на гостите дойде в 33-ата минута, когато Микеле Колоколо изравни след асистенция на Ерик Ботегин. На почивката Станкович пусна Филип Джуричич, Гонсало Вияр и Франческо Капуто, но натискът на "моряците" не доведе до нищо.

В началото на второто продължение Франческо Донати изненадващо реализира втори гол за Асколи. Сампдория намери сили за финален щурм и в 118-ата минута точен изстрел на Капуто осигури на домакините дузпи. При тях пропуски на Вияр и Капуто дадоха шанс на Асколи да реши всичко в своя полза на гостите не се възползваха. Двата тима изплниха общо по 11 дузпи, а фаталният пропуск за Асколи бе дело на ветерана Енрико Гуарна.

В следващия кръг Сампдория ще се изправи срещу Фиорентина. На осминафиналите ще играе и Кремонезе, който елиминира след продължения Модена с 4:2 и ще мери сили с Наполи. Гостите останаха с човек по-малко още в 22-ата минута, когато червен картон получи Лука Манино. Кремонезе поведе чак в 77-ата минута с гол на Давид Окере, а в 84-ата Феликс Афеня-Гиан удвои. Напълно неочаквано, две късни попадения на Давиде Диау пратиха мача в продължения. Там обаче Модена нямаше какво да противопостави и Кремонезе изтръгна победата с точни изстрели на Леонардо Серникола в 111-ата и 120-ата минути.