Локомотив (София) представя Красимир Балъков

Петко Христов изигра цял мач при успех на Специя за Купата на Италия

Отборът на Специя записа успех с 3:1 при домакинството си на втородивизионния Бреша от втория кръг на турнира за Купата на Италия. Българският национал Петко Христов стартира като титуляр за „орлетата“ за първи път от 4 септември насам и остана на терена през целия мач, играейки на непривичната за него позиция на десен бек.

Домакините стигнаха до гол още в петата минута, когато се разписа Микаел Елертсон. Съдията обаче прегледа атаката чрез ВАР и отмени попадението заради фал в атака на Давид Стрелец. Все пак 15 минути по-късно именно нападателят даде аванс на своя тим, след като завърши успешно продължителна атака на Специя. В 55-ата минута Даниеле Верди удвои аванса на „бианконерите“ с далечен шут, а в 86-ата Стрелец реализира втория си гол в срещата с удар отблизо. В добавеното време Стефано Морео все пак успя да вкара поне почетно попадение за „лъвовете“, като беше точен с глава след центриране на Федерико Паче.

Така Христов и компания продължават напред към осминафиналите, където ще са гости на Аталанта.

Снимки: Gettyimages