Категорична победа прати Торино в следващата фаза за Купата на Италия

Торино спечели категорично с 4:0 домакинството си на Читадела в двубой от 1/16-финалите за Купата на Италия. Попаденията за тима на Иван Юрич бяха дело на Неманя Радонич (21’), Пиетро Пелегри (55’), Пер Шуурс (76’) и Давид Зима (80’).

Домакините успяха да поведат в 21-ата минута след красиво попадение на Радонич, който стреля от дистанция, но топката се озова в горния десен ъгъл и неспасяемо влетя в мрежата за 1:0. Читадела направи опит да отговори и създаде една-две опасни атаки, но те не завършиха с попадение.

Пиетро Пелегри сякаш до голяма степен реши изхода от двубоя в 55-ата минута, когато се възползва от една отбита топка и я прати в долния ляв ъгъл за 2:0. В края на двубоя “биковете” се добраха до нови две попадение, които бяха дело на Шуурс и Зима, които направиха победата на домакините още по-категорична и “подпечатаха билета” на тима за следващия кръг на турнира.

Снимки: Imago