Антони Иванов сменен при победа на Ботошани

Ботошани се наложи с 1:0 над гостуващия У Крайова 1948 и се изкачи на 10-о място в класирането на румънското първенство. Антони Иванов започна като титуляр за домакините и остана на терена до 75-ата минута, когато беше заменен от Франко Мусис.

Ботошани заложи на директен футбол, с по-малко притежание на топката, но много удари към съперниковата врата. Срещата отиваше към нулево равенство, но в добавеното време Елад Шахаф промуши топката към Секу Камара, който технично преодоля стража на У Крайова 1948 и донесе трите точки на тима си.

Георги Пашов игра 90 минути за Петролул, а отборът му загуби с 1:2 като гост на Университатя (Крайова). Кристиан Иробисо откри в полза на Петролул, но домакините направиха обрат с попадения на Александру Джордже и Ривалдиньо. Бившият нападател на Левски влезе като резерва и доенсе успеха на Университатя в добавеното време.

Начело в Румъния продължава да е Фарул (Констанца). Отборът на Георги Хаджи победи с 2:0 Университатя (Клуж) и дръпна с 5 точки пред втория Рапид (Букурещ). Алекси Питу вкара първия гол в 31-ата минута, а в началото на второто полувреме се разписа и Андрей Артеан. Титуляр за Фарул беше бившият защитник на Монтана и Арда Дани Кики.