Без победител между отборите на Антони Иванов и Пламен Илиев

Българският халф Антони Иванов игра 86 минути за Ботошани при равенството 1:1 срещу Университатя (Клуж) в среща от 12-ия кръг на румънската Суперлига. На вратата на гостите беше Пламен Илиев. Мачът премина при поделено надмощие, а домакините вече са в серия от 6 поредни двубоя без победа в първенството и заемат 12-о място в класирането.

Ботошани поведе в 56-ата минута с попадение на Михай Роман след пас на Андрей Патаке. Гостите от Клуж, които са в значително по-добра форма в последните седмици, не се огънаха и стигнаха до точката с гол на Адриан Балан четвърт час преди края. В 87-ата минута Пламен Илиев беше на път да сбърка фатално, но в последния момент улови топката.

Феновете на Ботошани останаха недоволни както от играта на своя тим, така и от резултата. През целия мач от трибуните се чувяаха призиви за оставка на старши треньора Михай Тея.

Университатя няма загуба в 5 поредни мача във всички турнири и постепенно се отдалечава от дъното на класирането. Отборът на Пламен Илиев е 14-и с 11 точки, колкото има и грандът ФКСБ.

В другия мач в понеделник Рапид (Букурещ) сензационно загуби с 1:2 визитата си на аутсайдера Киндия (Търговище) и пропусна да се изравни по точки с водача Фарул (Констанца).

Снимка: gsp.ro