Зенит с грешна стъпка в Русия

Шампионът Зенит (Санкт Петербург) допусна грешна стъпка в гостуването си на новака Факел. Срещата завърши 1:1 и питерци изпуснаха ценни две точки в битката за титлата. Домакините дори първи поведоха с гол на Георгий Гонгадзе в 12-тата минута, а Малком възстанови равенството в 28-ата минута, като този резултат се запази до края.

Друг мач от кръга бе поредно столично дерби между ЦСКА (Москва) и Динамо (Москва). И в него нямаше победител и също завърши 1:1, като Уилиян (12) откри за "армейците", а Фьодор Смолов (44) изравни за динамовци.

В същото време Локомотив (Москва) продължи да разочарова феновете си, допускайки тежка загуба с 0:4 като гост на Сочи.

След изиграването на тези мачове Зенит е лидер с 30 точки, ЦСКА заема второто място с 24 точки, Сочи е на 6-ата позиция с 20 точки, Динамо е 8-и със 17 точки, Факел се намира на 13-ото място с 10 точки, а Локо е 14-ти с 9 точки.