Зенит подчини един от основните си конкуренти

Шампионът Зенит постигна шести пореден успех в руското първенство. Тимът на Сергей Семак се наложи с 2:0 при гостуването си на Динамо (Москва) и води с 4 точки пред втория в таблицата Ростов. Головете за питерци вкараха Александър Мостовой (35') и Густаво Мантуан (90'), а защитникът на домакините Роберто Фернандес получи червен картон в 64-ата минута.

Зенит доминираше през целия мач, но нулевото равенство се запази почти до края на първото полувреме. Гостите все пак взеха аванс с точен удар на Мостовой след груба грешка на Матиас Норман и бърза контраатака. Фернандес беше изгонен за нарушение срещу Сергеев и до края Зенит нямаше проблеми. Второто попадение във вратата на Антон Шунин заби резервата Густаво Мантуан, който се възползва от пас на Вилмар Бариос.

Изненада се получи в столичното дерби между Торпедо и ЦСКА. "Черно-белите" се наложиха с 1:0 и записаха първа победа след завръщането си в РПЛ. Гола вкара Стефан Шапич в 33-тата минута след пас на Игор Смолников. ЦСКА отправи 20 удара към противниковата врата, но не успя да стигне до попадение и остана на трето място в класирането. "Армейците" имат 20 точки, а Торпедо вече е с 4 и се изравни с Урал, но заема последната позиция заради по-лошата си голова разлика.

В предишния кръг Урал победи именно Торпедо, но днес се провали на собствен терен срещу Ахмат - 1:2. Евгений Харин даде преднина на тима от Грозни в 38-ата минута, а драмата настъпи накрая. Иля Биковский вкара за 1:1 в 85-ата минута, но секунди преди изтичането на редовното време Бернард Бериша донесе трите точки на Ахмат и изкачи отбора на 8-о място в подреждането.

Ростов затвърди блестящата си форма в последните седмици с домакинска победа срещу Криля Советов. Отборът на Валерий Карпин спечели пети пореден мач във всички турнири и измести ЦСКА (Москва) от втората позиция. Хорен Байрамян даде преднина на домакините още в 1-вата минута, но в 12-тата Сергей Пиняев изравни. Успеха на Ростов донесе Дмитрий Полоз с точно изпълнена дузпа в 67-ата минута. Гостите от Самара нямат победа в първенството от края на август и се намират на 10-о място в подреждането.

Утре е московското дерби между Спартак и Локомотив. Оренбург на Матео Стаматов ще гостува на Пари (Нижний Новгород), а другите мачове са Краснодар - Химки и Сочи  - Факел (Воронеж).