Спартак (М) прекъсна кошмарната серия срещу най-големия си съперник

Спартак (Москва) разгроми Зенит с 3:0 в мач от груповата фаза на турнира за Купата на Русия и най-сетне зарадва феновете си с успех в дербито. Отборът на Гийермо Абаскал вкара всичките си голове в последните 10 минути. Две от попаденията бяха дело на Куинси Промес, а веднъж се разписа Александър Соболев

Спартак нямаше победа срещу питерци от 2017 година, когато тима водеше Масимо Карера, а в състава беше Ивелин Попов. Последваха 11 поредния двубоя, в които “червено-белите” стигнаха само до 4 равенства.

Промес откри резултата в 79-ата минута след груба грешка в защитата на гостите и извеждащо подаване на младия Даниил Денисов. В 86-ата минута многоходова комбинация на спартаковци завърши с хубав шут на Денисов за 2:0, а в добавеното време Руслан Литвинов намери на чиста позиция Промес и нидерландецът заби 11-ия си гол за сезона.

С успеха Спартак събра пълен актив от 9 точки и е лидер в група “B”, a Зенит е на трето място с 3 точки. В другата среща от групата Факел (Воронеж) отстъпи у дома на Криля Советов с 0:1 и е на дъното без точки и дори без отбелязан гол.

“Най-важното беше да вярваме в себе си. Когато имаш вяра, всичко е възможно. Искам да подчертая, че сред титулярите ни имаше шест момчета родени след 2000 година. Трябва да продължим в същия дух. Радвам се, че футболистите бяха смели. Показахме, че можем да играем оп нашия начин срещу всеки съперник”, коментира след мача щастливият наставник на домакините Гийермо Абаскал.

“Не мисля, че проблемът е само отсъствието на Малком и Вендел. Разполагаме и с други качествени играчи, но днес повечето от тях се представиха под възможностите си. Срещу нас всички излизат пределно мотивирани. Трябва бързо да преодолеем разочарованието”, заяви старши треньорът на Зенит Сергей Семак.

Отборът от Санкт Петербург не нанесе нито един точен удар към противниковата врата и загуби срещу съперник от Москва за първи път в последните си 22 мача. Предишното поражение на питерци срещу столичен тим беше с 0:1 от Динамо през август 2020 година.