Отборът на Стаматов с впечатляващ обрат срещу Динамо (Москва)

Вчера се изиграха пет мача от груповата фаза на турнира за Купата на Русия и в тях се получиха доста любопитни резултати. Най-голямо впечатление направи победата с дузпи на Оренбург срещу Динамо (Москва). Отборът на Матео Стаматов, който не беше в групата за двубоя, губеше с 0:2 и беше с човек по-малко след червения картон на Николай Титков, но намери сили за обрат.

Арсен Захарян (42') и Вячеслав Грульов (59') дадоха преднина на Динамо, а изгонването на Титков допълнително усложни задачата на домакините. Те обаче намалиха в 82-ата минута чрез Александър Павловец, а в 89-ата Владимир Сичевой изравни от дузпа. По рекгламент веднага се пристъпи към изпълнението на наказателни удари за определяне на крайния победител и по-точни бяха футболистите на старши треньора Марсел Личка.

С актив от 2 точки Оренбург е на последното 4-о място в група "С", а водач с 6 точки е Ростов. Днес бившият тим на Ивелин Попов ще гостува на Ахмат.

В група "D" ЦСКА (Москва) записа трета поредна победа, след като се наложи над Сочи с 2:1. Константин Кучаев и Фьодор Чалов бяха точни за "армейците", а попадението за гостите реализира Владислав Сарвели.

В другия мач от същата група Урал надви с 1:0 Торледо (Москва) след точен изстрел на Алексей Каштанов още в 1-ата минута. По този начин тимът от Екатеринбург се утвърди на второто място с 6 точки, Торпедо остана с 3, а Сочи е на дъното с нулев актив.

В група "А" Локомотив (Москва) разгроми с 5:0 като гост Химки. Четири гола заби бразилецът Педриньо. Преди него цели 18 години никой не беше успявал да вкара 4 гола в един мач от турнира за националната купа.

22-годишният Педриньо беше привлечен от Америка МГ преди по-малко от месец и до момента нямаше попадение за "железничарите", но срещу Химки се развихри. Той се разписа на два пъти до почивката, а след нея продължи да тероризира защитата на Химки и в 61-ата минута вече беше отбелязал 4 гола. Уилсон Исодор също помогна за разгрома.

Локомотив има 5 точки, а начело в групата е Краснодар със 7 пункта. "Биковете" победиха с 2:0 у дома Пари (Нижний Новгород) след късни голове на Джон Кордоба и Олакунле Олусегун.