Салернитана сътвори чудото въпреки разгрома от Удинезе

Отборът на Салернитана сътвори една от най-големите сензации в историята на Серия “А”, след като успя да се спаси от изпадане в последния кръг на сезона.

Венеция повлече Каляри със себе си към Серия "Б"

Новакът прекара по-голямата част от кампанията на последната позиция в класирането или в зоната на изпадащите и допреди пет седмици всички смятаха за сигурно, че скромният тим ще се сбогува с Калчото, тъй като пасивът спрямо спасителното 17-о място беше двуцифрен. “Морските кончета” обаче направиха невероятна за техните стандарти серия и преди последния кръг бяха в поредица от седем мача без загуба - четири победи и три равенства.

Тази вечер те претърпяха разгром при домакинството си на Удинезе с 0:4, но въпреки това техните фенове на стадиона изпаднаха в екстаз, защото по същото време конкурентът Каляри не успя да запише задължителната победа при гостуването си на последния Венеция и стигна само до 0:0.

Що се отнася до самия мач, Салернитана владееше инициативата и направи цели 25 безуспешни опита за гол, най-вече благодарение на Даниеле Падели и неговите удивителни 11 спасявания. Удинезе обаче се възползва от своите шансове, заради което се стигна до този резултат. Жерард Деулофеу откри резултата още в 6-ата минута, а в 27-ата отново се разписа, но този път в положение на засада. В 34-ата минута гостите все пак стигнаха до второ попадение, когато Илия Несторовски беше точен с глава след хубаво центриране на Науел Молина

В 42-ата минута Дестини Удоджи пое топката, напредна и със силен шут от дистанция направи преднината на тима още по-убедителна. Точно преди почивката фриуланите получиха дузпа за нарушение на Вид Белец срещу Деулфоеу. Вратарят обаче се реваншира и спаси изпълнението на Роберто Перейра от бялата точка. Капитанът на “зебрите” също се реваншира за пропуснатата възможност. Това стана в 57-ата минута, когато осъществи чудесна солова контраатака и с лекота оформи крайния резултат. Веднага след този гол играта беше прекратена за няколко минути заради факли, хвърлени на терена от домакинските фенове. След подновяването двата тима имаха шансове за ново попадение, но такова не дойде.

Въпреки тежката загуба, всички в Салернитана останаха доволни, защото тимът запази спасителното си 17-о място в класирането с актив от 31 точки или само с една повече от изпадналия Каляри. Удинезе пък успя да се пребори за 12-ата позиция в крайното подреждане, завършвайки с 47 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages