Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Бдин се отърва само с 0:2 в Горна Оряховица

Локомотив (Горна Оряховица) победи гостуващия му Бдин (Видин) с 2:0. Двубоят е от 30-ия кръг на Северозападна Трета лига. Герой за „железничарите“ е Кристиян Райчев, реализирал и двете попадения. Очакванията за оспорвана битка останаха напразни. Домакините не дадоха шанс на противника, който трябва да се радва, че си тръгна само с два гола пасив.

Светлин Иванов: С победа над Бдин ще заличим слабото ни представяне в Плевен

В 17-ата минута локовотивци проведоха бърза атака. Топката достигна до Андрей Петров, който я чукна към Райчев и резултата беше открит. Бдинци изиграха половината среща с десет футболисти, защото в 44-ата минута Ивайло Иванов спря с нарушение откъсващия се Райчев и беше отстранен с втори жълт и червен картон. В 59-ата минута капитана Красимир Гавазов беше изведен сам срещу Павел Станев, който изби топката след удара му, но Райчев посрещна кълбото и удвои. Три възможности пред видинската врата пропиля Стефан Неделчев. Други два пропуска направи влезлия като резерва Янислав Цачев. По веднъж с попадение се разминаха резервите Стефан Иванов и Димитър Байдаков.