„Бебетата“ на Ботев (Враца) удариха Бдин

Вторият отбор на Ботев победи във Враца с 2:1 Бдин (Видин) в среща от 28-ия кръг на Северозападна Трета лига. Домакините излязоха със състав, в който четирима са родени 2006 г., трима – 2004 г., един 2003 г., като опитен е само вратаря Христо Митов. За гостите пък игра новото попълнение Георги Стоянов-Испанеца, но и той не им помогна. Пламен Спасов даде тон за успеха след като нахлу отдясно и откри резултата, четвърт час след началния съдийски сигнал.

Дубълът на Ботев (Враца) готов за следващата крачка

20 минути по-късно видинчани заличиха пасива чрез Александър Соколов. Теодор Георгиев осигури трите точки в 50-ата минута с глава след центриране на Асен Русинов. Спасов и Христиан Петков пропуснаха да вкарат още. Накрая Ивайло Кунчев от треньорския щаб на врачани беше отстранен с червен картон заради реакция срещу решение на рефера. Бдинци проведоха стихиен натиск, който обаче не доведе до нищо.