Местен кадър вдъхнови Лестър за успех срещу Кристъл Палас

Лестър победих с 2:1 Кристъл Палас на „Кинг Пауър Стейдиъм“ в двубой от 32-рия кръг на Премиър лийг. С този успех „лисиците“ изпревариха „орлите“ във временното класиране и излязоха на девето място. Адемола Луукман (39') и Киърнън Дюсбъри-Хол (45'), който асистира за първия гол, дадоха добър аванс на домакините. След почивката Уифред Заха пропусна две изпълнения на дузпа, но при добавката след второто от тях намали резултата. В последните 30 минути домакините бяха по-добрият отбор, но не успяха да се доберат до точка.

Брендън Роджърс бе направил цели седем промени в сравнение с нулевото равенство с ПСВ. Джеймс Джъстин, Чаалар Союнджу, Даниел Амарти, Нампалис Менди, Люк Томас, Патсон Дака и Адемола Луукман започнаха. Патрик Вийера заложи на същите 11, които стартираха при победата над Арсенал в понеделник.

„Лисиците“ взеха аванс от два гола до почивката, след като се представиха много силно през втората половина от първото полувреме. Големият герой за домакините бе продуктът на школата на Лестър Дюсбъри-Хол, който първо асистира на Луукман в 39-ата минута за 1:0, а след това сам удвои шест минути по-късно след страхотен изстрел. Иначе гостите започнаха добре, но в най-опасната ситуация Шмайхел спаси удар на Матета.

В 63-тата минута гостите получиха дузпа, след като Тилеманс протегна крак в наказателното поле. Аю се възползва, потърси контакта и падна. Шмайхел изби първия удар от бялата точка на Заха, но след това изпълнението бе повторено, тъй като Союнджу бе навлязъл в наказателното поле твърде рано. Заха отново изпълни и пак датчанинът изби, но след това крилото на Кристъл Палас имаше шанс да стигне до топката и да я прати във вратата, намалявайки резултата.

След това лондончани опитаха да стигнат до изравнително попадение, но така и не успяха.

Снимки: Imago