Карабельов победи Вутов в Унгария

Кишварда оглави класирането в първенството на Унгария, след като спечели с 2:0 гостуването си на Мезьокьовешд-Жори. Янис Карабельов игра цял мач, а за домакините титуляр беше Антонио Вутов. Бившият нападател на Левски и Ботев (Пловдив) остана на терена до 58-ата минута, а малко преди това получи жълт картон.

Кишварда нанесе удара си през второто полувреме. В 67-ата минута албанецът Херди Пренга откри резултата, а в 79-ата се разписа и Ясмин Мешанович. По този начин тимът на Карабельов събра 33 точки и измести от върха в таблицата шампиона Ференцварош.

Грандът от Будапеща изненадващо се препъна при визитата си на новака Дебрецен - 0:2. Отборът на Петер Щьогер има 32 точки, но и мач по-малко от Кишварда. На трето място е Академия Пушкаш с 30 точки, следван от МОЛ Фехервар (26) и Мезьокьовешд-Жори (22).