Вутов заменен принудително при победа на Мезьокьовешд-Жори

Мезьокьовешд-Жори записа победа с 2:1 в домакинството си на Пакш от 12-ия кръг на първенството на Унгария. Българският нападател Антонио Вутов бе титуляр за домакините, но бе заменен принудително заради контузия в края на първото полувреме, когато бе изнесен от терена на носилка.

Иначе Мезьокьовешд-Жори пръв взе преднина в мача в 18-ата минута с гол на Стефан Дражич, но Мате Шайбан възстанови равенството в 44-ата минута. Домакините все пак стигнаха до успеха в 73-ата минута с попадение на Марин Юрина.

С тази победа Мезьокьовешд-Жори излезе на 4-ата позиция във временното класиране с 18 точки. Пакш е 6-и с 14 точки. Водач е Кишварда с 23 точки.