Тимът на Вутов се върна към победите

Мезьокьовешд-Жори постигна важна победа при гостуването си на новака Гирмот в 15-ия кръг на унгарското първенство. Отборът на Антонио Вутов се наложи с 1:0, но българският нападател не се появи в игра за трети пореден път. От началото на ноември насам юношата на Левски има само 37 минути в ОТП Банк Лига.

Мезьокьовежд-Жори беше по-добрият отбор и стигна до трите точки с гол на Роберт Пилар в 48-ата минута. Словакът се разписа след подаване на Дино Бесирович. Гостите можеха да поведат още преди почивката, но съдията отмени попадение на Марин Юрина. Футболистите на Гирмот се активизираха чак в края, но не създадоха нищо опасно пред противниковата врата.

В класирането Мезьокьовешд-Жори е на пето място с 22 точки. Води шампионът Ференцварош с 32, следван от Кишварда на Янис Карабельов и Академия Пушкаш с по 27. Четвърти е МОЛ Фехервар с 22 точки.