Карабельов с жълт картон при тежка загуба от шампиона

Ференцварош разгроми с 4:0 като гост Кишварда в 12-ия кръг на унгарското първенство. Янис Карабельов беше титуляр за домакините и остана на терена до 67-ата минута, когато вместо него влезе Слободан Симович. Българинът получи жълт картон в средата на първото полувреме.

Гостите от Будапеща не оставиха никакво съмнение в превъзходството си. Резултата откри Степан Лончар в 27-ата минута, а малко по-късно гол на Херди Пренга от Кишварда беше отменен заради засада.

В 56-ата минута Матеуш от домакините получи директен червен картон и за Ференцварош стана лесно. Мюрто Узуни 970') и Марко Марин (74') решиха мача, а в 90-ата минута Узуни се разписа за втори път.

Загубата попречи на Кишварда да поведе в класирането. Тимът на Карабельов е трети в ОТП Банк Лига с 23 точки, а начело са Ференцварош и Академия Пушкаш с по 25.