Тимът на Вутов не затрудни Ференцварош

Антонио Вутов не игра за Мезьокьовешд-Жори, а неговият отбор загуби у дома с 0:3 от Ференцварош. Мачът от 14-ия кръг на унгарската ОТРП Банк Лига беше привидно равностоен, но гостите умело се възползваха от положенията си и стигнаха до два гола още до почивката, дело на Райън Ммае и Токмак Нгуен.

Първото попадение падна от дузпа в 7-ата минута. След това Мезьокьовешд-Жори създаде няколко добри атаки, но те не завършиха с опасност за стража Денеш Дибус. В 40-ата минута норвежкият нападател Нгуен вкара второ попадение за Ференцварош, което до голяма степен сложи край на интригата. Точка на спора сложи Кристофер Закариасен в 88-ата минута.

Успехът увеличи аванса на Фради пред втория Кишварда на 4 точки. Освен това, Ференцварош е и с мач по-малко. На трето място в класирането е Академия Пушкаш, който изпусна в последните секунди победата срещу Залаегерсег. Следват МОЛ Фехервар и Мезьокьовешд-Жори. На дъното са новакът Гирмот и МТК Будапеща