Карабельов не игра при гръмка победа на Кишварда

Янис Карабельов остана на резервната скамейка, а неговият Кишварда се върна към победите и разгроми с 5:0 гостуващия МТК Будапеща в 14-ия кръг на унгарското първенство. След като взе само точка от мачовете с Ференцварош и Гирмот, Кишварда нямаше никакви проблеми срещу един от аутсайдерите от началото на сезона и вече е на второ място в класирането.

Резултата откри Ясир Асани в 7-ата минута, а отново той в 31-ата вкара втория гол за домакините. МТК остана с човек по-малко в края на полувремето, когато червен картон получи Мартин Палинчар. Бившият футболист на Берое и Арда Матеус Леони покачи на 3:0 в 51-ата минута, а другите попадения за Кишварда бяха дело на Клаудиу Бумбу (59') и Ясмин Мешанович (69').

Начело в ОТП Банк Лига е Ференцварош с 28 точки и два мача по-малко от Кишварда. Тимът на Карабельов е с 27 точки, а третият Академия Пушкаш има 25. Мезьокьовешд-Жори на Антонио Вутов е на 5-о място, а днес ще посрещне Ференцварош. МТК на бившият страж на Левски Милан Миятович е на предпоследното 11-о място с 12 точки.