Отборът на Вутов се размина с трета поредна победа

Мезьокьовешд-Жори и Уйпещ направиха зрелищно 2:2 в среща от 11-ия кръг на унгарската ОТП Банк Лига. Антонио Вутов не беше в групата на домакините, които не успяха да запишат трета поредна победа. Те на два пъти повеждаха, но в края си вкараха автогол и Уйпещ се добра до точката.

В двубоя паднаха два автогола. Първо Гергьо Кочиш прати топката в собствената си врата в 26-ата минута и изравни, след като Марин Юрина бе дал аванс на Мезьокьовешд-Жори в 18-ата. В средата на второто полувреме Георгиос Кутрубис от Уйпещ също си вкара автогол, но съотборникът му Мирослав Биелош оформи крайното 2:2 в 82-ата минута.

Мезьокьовешд-Жори е на 5-о място в подреждането с 15 точки, а Уйпещ остава на дъното с 8. Води Ференцварош с 22, следван от Кишварда на Янис Карабельов с 20.