Илиев победи Гълъбинов в Серия "Б"

Отборът на Асколи спечели с 2:1 гостуването си на Реджина от 15-ия кръг на Серия "Б". Това бе своеобразно "българско дерби". Атанас Илиев бе титуляр за гостите и остана на терена 87 минути. Андрей Гълъбинов пък влезе като смяна в състава на домакините в 64-ата минута.

Аскои поведе с гол на Абделхамид Сабири още във 2-ата минута на двубоя, но в 36-ата Реджина изравни чрез Адриано Монталто. Победният гол в мача бе отбелязан отново от Сабири в 55-ата минута, с който той донесе успеха на гостите.

В друг мач от кръга Монца разби Козенца с 4:1. Българският бранител Валентин Антов обаче изгледа мача от резервната скамейка.

След тези мачове Монца и Асколи продължават гонитбата помежду си, като заемат 5-ото и 6-ото място в класирането с по 25 точки. Реджина е на 10-ата позиция с 22 точки, а Козенца на 16-ото място с 15 точки. Водач е Пиза с 29 точки.