Атанас Илиев отново беше титуляр, а Асколи се върна към победите

Българският национал Атанас Илиев започна като титуляр във втори пореден мач, като този път неговият Асколи победи с 2:1 при домакинството си на Виченца от 12-ия кръг на Серия Б.

Нападателят остана на терена до 82-ата минута, когато беше заменен от Андреа Де Паоли. Макар и да не се разписа, родният футболист остави добри впечатления с играта си и направи няколко ключови паса. Освен това той си изкара и жълт картон в 77-ата минута. Партньорът му в атака Федерико Диониси откри резултата в 20-ата минута. В 38-ата попадение на Алесандро Салви за “кълвачите” беше отменено от ВАР поради засада. Все пак те удвоиха своята преднина в 43-ата минута, когато Рикардо Броско си отбеляза автогол. През втората част гостите съумяха да стигнат само до почетен гол, дело на Давиде Диау в 62-ата минута.

Така Асколи прекрати серията си от шест мача без успех и се изкачи на 9-ата позиция в класирането с актив от 18 точки. Виченца пък е на предпоследното 19-о място с едва 4 спечелени пункта до момента.