Франция прелетя през Унгария

Отборът на Франция изпълни целта си да запише две победи в първия прозорец от квалификациите за Мондиал 2023 във Филипините, Япония и Индонезия. Баскетболистите на Венсан Коле не срещнаха никакви трудности при гостуването си на Унгария, печелейки го със 78:54 (21:8, 24:21, 18:9, 16:15) в Капошвар.

Луи Лабейри поведе “петлите” с 19 точки и 6 борби за 17 минути. Мухамаду Жайте се разписа с 15 точки, а Тери Тарпей добави още 9 точки за Франция, която поведе с двуцифрен аванс още през първата четвърт и повече не погледна назад. За Унгария Силард Бенке бе най-резултатен с 14 точки, докато Золтан Перл вкара 10.

Във временното класиране на група “E” французите превзеха лидерската позиция с баланс от 2-0. Втори и трети са отборите на Черна гора и Унгария с по 1-1, а Португалия е последна с 2 загуби от първите си 2 мача.