Монако и Барселона изравниха сериите си в Евролигата

Четвъртфиналите в Евролигата продължиха с още две срещи тази вечер. В първия сблъсък от 20:00 един срещу друг излязоха отборите на Монако и Фенербахче, където монегаските спечелиха с 93:88, за да изравнят серията. Монегаските наваксаха пасив от девет точки в последната четвърт и я спечелиха с 28:14, за да отмъкнат победата и да направят резултата 1-1 преди двата мача в Турция.

Донатас Мотиеюнас завърши с 18 точки за победата на Монако. Джордан Лойд добави 15, Ели Окобо вкара 13 точки, а Джон Браун се разписа с 11 точки. От другата страна Тайлър Дорси вкара 25 точки, а Скоти Уилбекин наниза 23.

Барселона също стигна до равенство в своята серия с Олимпиакос, след като надигра гърците със 77:69 във втория мач помежду им в "Палау Блауграна". Каталунците започнаха ударно и започнаха да доминират с 27:14 в първата четвърт, но след това Олимпиакос ги настигна. Все пак момчетата на Рожер Гримау устояха на напрежението и спечелиха мача чрез силно представяне в последната част.

Джабари Паркър поведе колоната за Барса с 24 точки и 5 борби. Уили Ернангомес записа 11 точки, а Ян Весели отбеляза 10 точки. За Олимпиакос Алек Питърс беше над всички с 20 точки, а Шакийл МакКисик и Найджъл Уилямс-Гос вкараха по 10 точки.

Реал Мадрид се доближи на една победа дистанция от участие във Финалната четворка, след като преодоля Баскония със 101:90 за 2-0 в серията. Панатинайкос пък изравни резултата с Макаби Тел Авив до 1-1, благодарение на успех с 95:79 в Атина.