Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Свиленград и Етър 64 ще зимуват на върха в класирането

Защитаващият титлата си Свиленград и Етър 64 постигнаха убедителни победи в последния седми есенен кръг от женското хандбално първенство и ще зимуват на върха на класирането с равен актив от по 10 точки.

Шампионките разгромиха последния Спартак Плевен с 34:15 (21:10) в Габрово и останаха лидери с най-добра голова разлика.

Великотърновки надделяха в собствената си зала Шумен 98 с 29:17 (12:9). След равностойно начало домакините успяха да вземат аванс от 8:4 след 20 минути игра, а след почивката постепенно увеличаваха преднината си, която малко след средата на полувремето достигна 21:13, а в последствие пет минути преди сирената "виолетовите" поведоха с 26:15, което окончателно реши мача.

Александра Замишляк и Миглена Христова реализираха по 8 гола, а 6 пъти за победителките се разписа Мария Спиридонова. За шуменки по 5 попадения вкараха Димка Предьова и Габриела Христова.

Снимка: hk-svilengrad.com