100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани)

Ботев обърна Спортист (ГТ) в Нови пазар

Ботев (Нови пазар) спечели с 2:1 срещу гостуващия Спортист (Генерал Тошево) в двубой от 12-ия кръг на Североизточната Трета лига. Стана изключително интересен мач, в който топката влезе още два пъти в мрежата.

Гостите повече владееха топката, домакините пък имаха още голови положения. Йордан Атанасов се възползва от пас на Румен Николов и изведе Спортист напред в 32-ата минута. Асистиралият за попадението пък се разписа 180 секунди по-късно, но реферът не зачете гола, отсъждайки засада.

Евгени Стоянов, Калоян Петров, Христо Станчев и Едис Ефрахим пропиляха шансове да изравнят. Това все пак се случи в 56-ата минута, когато Митко Митков центрира от фаул и Денис Кадир вкара с глава. В 63-ата минута Диян Иванов реализира за гостите, но съдията отсъди нарушение срещу вратаря.

Всичко приключи в 80-ата минута, когато влезлия като резерва Димитър Димитров подаде на Митков, който вкара за 2:1. Станчев и капитана Йордан Миленов пропуснаха да се разпишат.

Стартови състави:

БОТЕВ: 1. Евгени Иванов, 18. Аян Ирфан, 6. Евгени Стоянов, 20. Радослав Петков, 17. Йордан Миленов (капитан), 7. Калоян Петров, 22. Денис Ариф Кадир, 9. Христо Станчев, 8. Едис Ефрахим, 11. Митко Митков, 14. Йордан Нотев
Треньор – Диян Кирилов

СПОРТИСТ: 22. Федай Алимов, 24. Калоян Цветков, 14. Диян Иванов, 20. Ивелин Кузманов, 21. Кристиян Георгиев, 11. Севдалин Стайков, 6. Йордан Атанасов, 77. Георги Атанасов, 10. Румен Николов, 7. Георги Божков (капитан), 11. Димитър Симеонов