Миньор пречупи Марица в Перник

Миньор (Перник) пречупи Марица (Пловдив) в среща от 16-ия кръг на Втора лига. „Чуковете“ надвиха пловдивчани с 1:0, като единственото попадение в срещaта падна през второто полувреме. Методи Костов беше точен за Миньор от дузпа в 48-ата минута, отсъдена за задържане на Божидар Васев от Симеон Вешев. Така Миньор излиза на върха с точка преднина пред втория Хебър (Пазарджик). Пазарджиклии обаче са с мач по-малко. Марица пък заема 9-а позиция във временното класиране.

В 13-ата минута Християн Казаков проби добре през центъра и шутира, като ударът му премина близо до вратата на Илия Николов. Три минути по-късно Добромир Бонев и Божидар Васев разиграха добре. Бонев видя, че Казаков се намира на добра позиция около наказателното поле. Последва подаване, а след това и удар на Казаков, който отново беше неточен.

Малко по-късно в рамките на няколко минути първо Божидар Васев, а след това Казаков шутираха встрани от вратата. В 33-ата минута Васев опита атрактивен удар, който попадна в ръцете на Илия Николов.

Марица отговори две минути по-късно с удар на Грънчов. Алекс Праматаров центрира от корнер, а централният защитник на пловдивчани нанесе удар с глава. Той обаче не беше точен и излезе в аут. Най-чистата ситуация до момента в мача дойде в 43-ата минута и тя бе на сметката на Марица. Стражът Леонтиев беше преодолян с удар от Станислав Маламов, но на голлинията Георги Купенов направи важен шпагат и спря топката.

Второто полувреме започна с дузпа в полза на Миньор. Симеон Вешев задържа Божидар Васев в наказателното поле, за което получи и жълт картон. Зад топката застана Методи Костов, който хладнокръвно прати Илия Николов в обратния ъгъл.

В 64-ата минута Милен Танчев се нагърби със самостоятелен пробив, при който шутира в ръцете на Леонтиев. Четири минути по-късно стражът на Миньор отрази лесно и удар на Веселин Марчев от границата на наказателното поле.

МИНЬОР – МАРИЦА 1:0
1:0 Методи Костов (48 д)

Стартови състави:

МИНЬОР: Даниел Леонтиев, Андреас Васев, Антон Славчев, Георги Купенов, Четин Садула, Емил Ценов, Божидар Васев, Християн Казаков, Добромир Бонев, Методи Костов, Ивайло Иванов;

МАРИЦА: Илия Николов, Ангел Грънчов, Димитър Аврамов, Симеон Вешев, Георги Иванов, Александър Праматаров, Веселин Марчев, Мариян Тонев, Мартин Газиев, Станислав Маламов, Валери Домовчийски;