Balkan Grand Prix 6

Етър отнесе Септември (Сф) и продължава да крачи към efbet Лига

Етър удари Септември (София) с 4:1 в неделния мач от Втора лига. Двубоят предложи интересен футбол с много положения. Марио Илиевски откри резултата за гостите в 29-ата минута, а Николас Фемия изравни с воле в 42-ата минута. В последната минута на първото полувреме ветеранът Даниел Младенов донесе обрата, засичайки топката отблизо. В 75-ата минута бившето крило на Левски и ЦСКА 1948 направи 3:1. В 83-ата минута Ловре Кнежевич вкара четвърти гол за тима от Велико Търново, които продължават да са водачи в класирането.

Още във втората минута гостите имаха възможност да открият резултата. Атанас Кабов получи удобна топка отдясно, но изстрелът му се спря в страничната греда. Скоро след това Радослав Апостолов от Етър се оказа на сходна позиция в другото наказателно поле, като този път гредата помогна на стража на Септември Николай Банков. В 14-ата минута Мартин Петков получи подаване на десетина метра от рамката на Банков, но овладя лошо топката и стреля неточно.

В 24-ата минута Владислав Узунов пробва рефлекса на Анатоли Господинов, но бившият вратар на ЦСКА изби в корнер. След пет минути гостите от София поведоха. Грешка при центрирана топка на Господинов позволи на Марио Илиевски да прехвърли стража на "виолетовите" - 1:0 и шести гол през сезона за нападателя от Северна Македония.

В 42-ата минута Даниел Младенов центрира отдясно, топката попадна у аржентинеца Николас Фемия, който беше оставен непокрит около точката за дузпа и без проблеми от воле намери мрежата - 1:1.

След 120 секунди болярите направиха 2:1. Здравко Илиев намери Младенов във вратарското поле и бившата звезда на Левски матира Банков за 2:1! В началото на второто полувреме Кристиян Пешов от Септември стреля опасно към вратата на Етър, но Господинов успя да спаси. В ответната акция Младенов върна "жеста", като този път Банков беше последна преграда пред гола. В 61-ата минута Фемия можеше да направи 3:1, но аржентинецът шутира в аут. В 67-ата минута попадение на резервата на столичани Теодор Цветанов беше отменено заради засада.

В 75-ата минута Дани Младенов отново беше в прегръдките на своите съекипници - втори гол за опитния футболист и 3:1 за шампиона от 1991 г. Попадението на бившия национал дойде и след грешка на вратаря Банков, който не успя да улови шутираната топка. Скоро след попадението Ивей нанесе страхотен удар от 15 метра, но топката се спря в гредата.

В 83-ата минута резервата Ловре Кнежевич завърши с голов удар акция на домакините - 4:1 за Етър! С това интригата в срещата окочантелно падна. Така хората на Веселин Великов спечелиха нови три точки по пътя към елита и продължават да са едноличен водач в групата.

Етър 4:1 Септември (Сф)

0:1 Марио Илиевски (29)
1:1 Николас Фемия (42)
2:1 Даниел Младенов (44)
3:1 Даниел Младенов (75)
4:1 Ловре Кнежевич (83)

Стартовите състави:

Етър: 13. Господинов, 21. Кръстев, 11. Д. Младенов, 84. Илиев, 17. Ивей, 7. Станев, 26. М. Иванов, 16. М. Петков, 29. Дичев, 10. Фемия, 14. Апостолов.

Септември: 1. Банков, 22. Ас. Георгиев, 7. Рамадан, 8. Тодоров, 10. Кабов, 20. Узунов, 23. Гаврилов, 16. Пешов, 14. Илиевски, 11. Ачков, 15. Пърликов.