Латвия бе на пет минути от издънка срещу Гибралтар

Латвия постигна победа с 3:1 над гостуващия Гибралтар и спечели първата си победа в квалификациите за световното първенство в Катар следващата година. Попаденията за домакините бяха дело на Владиславс Гутковскис (50’и 85’) и Андреайс Циганикс (89’) и Тяй де Бар (71’от дузпа) за гостите.

Победата въпреки разликата от два гола не дойде никак леко за играчите на селекционера Дайнис Казакевикс. Те откриха резултата едва пет минути след началото на второто полувреме, но разсеяните им действия впоследствие доведоха до дузпа, реализирана от играча на Уикъмб Тай Де Бар.

Победата за тима, който преди това бе воден от вече бившия наставник на Левски Славиша Стоянович, бе подпечатана едва в последните пет минути, когато отново Владиславс Гутковскис и Андрейс Циганикс се разписаха съответно в 85-ата и 90-ата, за крайното 3:1. С тази победа Латвия отново заема предпоследното пето място в групата с 4 точки, а Гибралтар е последен с четири загуби и без спечелена такава.