Норвегия записа очаквана победа, Холанд с нови три гола

Норвегия записа очаквана победа с 5:1 над аутсайдера в група “G” от световните квалификации Гибралтар. Скандинавците бяха по-класният тим на терена и не срещнаха особени затруднения, за да вземат трите точки. Звездата на домакините Ерлинг Холанд пък отново бе над всички, кота се отчете с хеттрик.

Кристиан Торствед даде преднина на домакините в 23-ата минута, а след това Ерлинг Холанд удвои в 27-ата минута. Отново той бе автор и на третия гол в 39-ата минута.

В 43-ата минута гостите върнаха едно попадение чрез Рийс Стич, но Александър Сьорлот заби четвърти гол за Норвегия в 59-ата минута, а в 91-ата отново Холанд оформи своя хеттрик, като така има 5 гола в последните три двубоя за националния отбор на страната си.

Така Норвегия събра актив от 13 точки и заема 2-ото място в групата, като е с равен актив с водача Нидерландия. Гибралтар остава с нулев актив на дъното.