Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Турция не срещна трудности в Гибралтар

Турция постигна очаквана победа с 3:0 над аутсайдера Гибралтар в група “G” на световните квалификации. Южните ни съседи си свършиха работата с три гола през второто полувреме и записаха нови три точки в актива си.

Гостите можеха да поведат още в началото на мача. В 4-ата минута те получиха дузпа, но Енес Юнал пропусна от бялата точка.

Все пак през втората част закономерното се случи и по-добрият отбор победи. В 54-ата минута Халил Дервишоглу откри резултата, след това в 65-ата Хакан Чалханоолу удвои, а в 83-ата Кенан Караман оформи красиката 0:3.

С този успех Турция запади лидерската си позиция в групата с 11 точки. Гибралтар пък допусна пета загуба и е на дъното с нулев актив.