Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Южна Корея и Мексико си вкараха 9 гола, “ацтеките” си уредиха мач срещу Бразилия

Отборите на Южна Корея и Мексико изиграха мача с най-много голове на мъжкия футболен турнир в Токио 2020. В четвъртфинала между двата тима “ацтеките”, които триумфираха в Лондон 2012, надделяха с 6:3 и така на полуфинала във вторник ги очаква двубой срещу олимпийския шампион от Рио 2016 Бразилия.

В 12-ата минута Хенри Мартин откри резултата за Мексико. В 20-ата Донг-Гиеонг Лий изравни за “азиатските тигри”. В 29-ата Луис Ромо върна преднината на северноамериканците, която нарасна 10 минути по-късно, когато Себастиан Кордова беше точен от дузпа. В 51-ата Лий вкара втория си гол в мача, но с нови попадения на Мартин (54’) и Кордова (63’) “триколор” бързо поведоха с 5:2. Резервата Едуардо Агире (84’) вкара шестия гол за мексиканците, а крайното 6:3 в тяхна полза беше оформено след попадение на Уи-Джо Хуанг (90+1).