Испания беше на секунди от отпадане, но ще играе на полуфинал след хеттрик на резерва

Един от фаворитите за олимпийското злато в мъжкия футболен турнир в Токио 2020 - Испания, се класира за полуфиналите по драматичен начин.

“Ла Фурия” спечели с 5:2 срещу Кот д’Ивоар след продължения. Резултатът в редовното време беше 2:2. Африканците изненадващо поведоха в 10-ата минута, когато Ерик Байи засече центриране от корнер. В 30-ата участвалият на Евро 2020 Дани Олмо изравни с първия си гол през това лято, след като се възползва от груба грешка на Вилфрид Синго. През второто полувреме испанците упражниха натиск, но въпреки това Макс Градел ги шокира със своя гол в първата минута на добавеното време. Веднага след това Рафа Мир влезе в игра и около 60 секунди по-късно възстанови равенството, с което прати мача в продължения.

В 98-ата минута Байи игра с ръка в наказателното си поле и след преглеждане с ВАР главният съдия посочи бялата точка, откъдето Микел Оярсабал беше точен. До края на мача Мир стана първият играч с хеттрик в елиминационна среща на олимпийски игри от Пекин 2008 насам след нови два гола в 117-ата и 121-ата минути, като му асистираха другите двама голмайстори за иберийците днес. Така Испания ще играе на полуфинал, където във вторник ще се изправи срещу домакините от Япония или Нова Зеландия.