Милан измъкна ценно равенство от Юнайтед с гол в последните секунди (видео)

Отборите на Манчестър Юнайтед и Милан завършиха наравно 1:1 на “Олд Трафорд” в първия си мач от 1/8-финалите на Лига Европа. Амад Диало се разписа за домакините в 50-ата минута, а Симон Кяер беше точен за гостите в добавеното време. Реваншът е след седмица на "Джузепе Меаца".

Оле Гунар Солскяер беше направил четири промени в стартовия си състав след победата с 2:0 в градското дерби с Манчестър Юнайтед. В защита Виктор Линдельоф и Люк Шоу бяха отстъпили местата си на Ерик Байи и Алекс Телес, а в халфовата линия Неманя Матич беше предпочетен пред Фред. Контузеният Маркъс Рашфорд пък беше заменен от Мейсън Грийнууд. На върха на атаката отново беше поставен Антони Марсиал.

Контузиите в Милан не позволиха на Стефано Пиоли да направи много ротации в своя състав. Така той беше предприел само две промени след успеха с 2:0 над Верона. Капитанът Алесио Романьоли е получил удар в миналия мач и така Кяер го замести сред титулярите. Саму Кастийехо пък не впечатли последния път и следователно беше заменен от Браим Диас, който влезе в ролята на плеймейкър. Това означаваше, че Раде Крунич беше преместен на левия фланг. Нападанието и този път беше водено от Рафаел Леао.
Още в петата минута Леао прати топката в противниковата мрежа, но попадението не беше зачетено заради негова засада. В осмата Марсиал стреля опасно от воле, но Донарума съумя да избие топката в корнер. В 11-ата Франк Кесие също се разписа, но след проверка с ВАР и неговият гол беше отменен заради игра с ръка от страна на полузащитника.
В 19-ата Телес изпълни пряк свободен удар, но топката мина над вратата. В 25-ата Крунич пробва шут, който рикошира в противников играч и попадна в ръцете на Дийн Хендерсън. В 31-ата Алексис Салемакерс направи добър пробив и стреля, но вратарят се справи с неговия удар. В 38-ата при центриране от корнер топката стигна до Хари Магуайър, но от метър разстояние вместо да я прати в опразнената врата, той нацели близката греда. В 44-ата Марсиал се опита да си изпроси дузпа за задържане на Кяер, но съдията отказа да посочи бялата точка.
Солскяер реагира и на почивката замени Марсиал с 18-годишния Амад Диало. Юношата на Аталанта оправда доверието на своя мениджър още в 50-ата минута, когато откри резултата с глава след чудесна асистенция на Бруно Фернандеш. Това е първи негов гол с екипа на "червените дяволи".
В 58-ата Кесие отправи изстрел, който Хендерсън изби в корнер. Малко след това Диас падна в наказателното поле, но дузпа не последва. В 64-ата Раде Крунич засече с глава центриране на Давиде Калабрия, но прати топката над вратата. Секунди по-късно Салемакерс пробва удар по земя, който не затрудни Хендерсън. В 72-ата пас на Грийнууд намери Даниел Джеймс на добра позиция, но неговият шут се оказа неточен. По-всичко изглеждаше, че Юнайтед ще успее да задържи преднината си. В добавеното време обаче Кяер засече с глава центриране от корнер, за да донесе така важния гол на чужд терен за "росонерите".

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - МИЛАН 1:1

1:0 Диало (50')
1:1 Кяер (90+2')