Атлетик Билбао се стресна, но успя да намери място на 1/4-финала за Купата на Испания

Атлетик Билбао е последният отбор, който намери място на 1/4-финала за Купата на Испания. Баските стигнаха до тази фаза по трудния начин с успех с 2:1 в гостуването си на Алкояно от 1/8-финалите. Домакините стреснаха своя съперник, след като първи откриха резултата, но гостите успяха да направят обрат през втората част.

Алкояно поведе в мача в 39-ата минута. Тогава Пабло Карбонели с прекрасно изпълнение от фаул не остави шансове на вратаря и вкара за 1:0.

Атлетик обаче успя да се върне в мача в началото на второто полувреме. В 52-ата минута Асиер Вийялибре получи центриране в наказателното поле и с глава прати топката във вратата за 1:1.

Гостите стигнаха и до пълен обрат в 78-ата минута. Тогава Иняки Уилямс бе изпуснат от отбраната на домакините и с глава оформи крайното 1:2.

Така Атлетик се присъедини към Леванте, Виляреал, Бетис, Севиля, Барселона, Алмерия и Гранада, които вече се класираха за 1/4-финалната фаза. Жребият за нея е в петък следобед.