Виляреал и Гранада не се победиха (видео)

Виляреал се настани в топ 3 след наказателна акция във Виго (видео)

Отборите на Виляреал и Гранада не се победиха и завършиха 2:2 в двубой от 19-ия кръг на испанската Ла Лига. Въпреки равенството, "жълтата подводница" се върна в зона Шампионска лига, като измести Севиля, като и двата отбора имат равен брой точки - по 33. Гранада пък е седми с 28.

Резултатът на "Естадио де ла Серамика" беше открит от Роберто Солдадо в полза на гостите в 21-ата минута. Домакините изравни в 29-ата чрез Рубен Пеня, а в 65-ата стигнаха до пълен обрат с попадение на Мой Гомес. Гранада стигна до равенството четвърт час преди края чрез Кенеди.

В добавеното време Виляреал можеше да стигне до успеха, след като получи право да изпълни дузпа, но Пако Алкасер пропусна.