Още два тима намериха място в третия кръг на Купата на Испания

Още два тима намериха място в третия кръг на Купата на Испания. По-рано през деня за тази фаза се класираха Ибиса, Кордоба, Севиля и Виляреал, а след изиграването на късните мачове за деня към тях се присъединиха и Алкоркон и Валядолид.

Алкоркон спечели с 2:1 като домакин на Сарагоса след обрат. Гостите поведоха чрез Рай Нашименто в 5-ата минута, но Ернесто Гомес в 43-ата и Хосе Леон в 89-ата минута донесоха успеха на домакините.

В същото време Валядолид се наложи с 3:2 след продължение като гост на Марбея. Куки Салазар даде преднина на гостите в 52-ата минута, а Естебан Гранеро изравни от дузпа в 60-ата минута. Оскар Плано отново изведе Валядолид напред, но в добавеното време Ървинг Гудиньо направи 2:2. Все пак гостите стигнаха до победата в продълженията с попадение на Оскар Плано в 110-ата минута.

В сряда и четвъртък предстои да се изиграят останалите мачове от тази фаза на надпреварата.