Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Грандиозен провал на Селта за Купата на Испания (видео)

Отборът на Селта допусна грандиозна издънка във 2-ия кръг на Купата на Испания. Тимъ от Виго бе разгромен с 5:2 от третодивизионния Ибиса и отпадна безславно от надпреварата.

Играчите на Ибиса излязоха пределно мобилизирани в този двубой и до 61-ата минута вече водеха с 4:0 след попадения на Серхио Кастел в 12-ата и 27-ата минута, Хави Перес в 28-ата и Ману Молина в 61-ата минута от дузпа.

Едва тогава Селта се хвърли в атака и успя да върне два гола чрез Санти Мина в 78-ата и Джордан Холсгроув в 87-ата минута, а в самия край на мача Санти Мина пропусна и дузпа. В добавеното време пък домакините решиха всичко с гол на Анхел Родадо за крайното 5:2.

Ранно отпадане сполетя и състава на Хетафе, който загуби с 0:1 като гост на Кордоба. Севиля и Виляреал нямаха подобни проблеми и взеха комфортни победи, съотвенто с 2:0 над Линарес и с 4:1 над Замора, като така двата първодивизионни тима продължават напред в надпреварата.