Атлетик Билбао излъга Уеска в края

Атлетик Билбао постигна трудна, но сладка победа с 2:0 над Уеска в домакинството си от 14-ия кръг на Ла Лига. Баските доста се измъчиха срещу последния в първенството, но все пак успяха да вземат трите точки с две попадения в края, дело на Кенан Кодро в 86-ата минута от дузпа и на Унай Нунес в 91-ата минута.

През първото полувреме положенията пред двете врати бяха малко. В 16-ата минута Икер Муниаин отправи неточен удар над вратата. Десет минути по-късно гостите отговориха с шанс пред Хави Онтиверос, чийто удар обаче бе спасен от вратаря.

Втората част започна с нов шанс за домакините. В 46-ата минута отново Муниаин бе изведен на добра позиция, но пропусна чудесна възможност.

Атлетик все пак успя да вземе своето в края. Кенан Кодро бе задържан в наказателното поле за дузпа, която сам реализира в 86-ата минута. Хорхе Пулидо, който извърши нарушението, пък бе изгонен с втори жълт и червен картон.

В добавеното време опасен удар на Кодро бе спасен от вратаря, а при последвалия корнер Унай Нунес бе изпуснат от защитата и с глава оформи крайното 2:0.

Така Атлетик спря лошата си серия от 4 мача без победа и със 17 точки излезе на 9-ата позиция в класирането. Уеска пък е на последното място с 11 точки до момента.