Атлетико с лесна стъпка напред за Ла Копа

Отборът на Атлетико Мадрид преодоля с лекота четвъртодивизионния Кардасар с победа с 3:0 на гостите на нискоразредния тим. Диего Симеоне запази сили на ключови футболисти и "рохибланкос" играха с повече резерви. В средата на първото полувреме Тома Льомар откри резултата с диагонален удар и попадение с помощта на гредата. В 41-ата дебютантът Рикард вкара с по-слабия си крак, пращайки топката около сглобката. В 83-ата Лукас Торейра центрира и Шиме Върсалко вкара за крайното 0:3.

В първия кръг за Купата на краля не взимат участие отборите, които ще играят за Суперкупата на Испания - Реал Мадрид, Барселона, Атлетик Билбао и Реал Сосиедад.