Нова година и нов треньор, но Шалке 04 си е същият (видео)

Шалке 04 не успя да прекъсне кошмарната серия и записа поредно разочарование в Бундеслигата - 0:3 при гостуването си на Херта (Берлин). По този начин отборът от Гелзенкирхен вече няма победа от 30 поредни срещи за първенство и логично е последен в класирането.

Двубоят на “Олимпиащадион” беше дебютен за поредния треньор на “миньорите” този сезон Кристиан Грос. През първото полувреме Шалке долу-горе стоеше добре и допусна само един гол, дело на Матео Гендузи в 36-ата минута. Даже при 0:0 Марк Ут можеше да изведе “кралскосините” напред, но пропусна сам срещу вратаря.

През втората част обаче настъпи типичният за Шалке пълен срив, в резултат на което домакините добавиха нови две попадения. Реализираха ги Джон Кордоба в 52-ата и резервата Кшищоф Пьонтек в 80-ата.

За Херта това е едва четвърти успех от старта на шампионата и тимът се отдалечи на 6 точки от опасната зона.