Кристиан Грос се опитва да повдигне духа на първата си тренировка в Шалке

Кристиан Грос проведе първата си тренировка начело на Шалке 04, захващайки се с една от най-трудните си мисии като треньор - да спаси намиращия се на последно място в Бундеслигата отбор от изпадане.

Нападателят Марк Ут и вратарят Фредерик Рьоно подновиха тренировки, след като се възстановиха от контузии, а "кралскосините" започнаха подготовка за мача с Херта (Берлин) в събота. Грос, който беше обявил край на треньорската си кариера, реши да се отзове на поканата на тима и става техният четвърти треньор през сезона.

Шалке 04 няма победа от 29 мача в първенството и за последно спечели три точки при успеха над Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:1 на 17-и януари. Още две срещи без успех и тимът ще изравни рекорда на Тазмания (Берлин) от сезон 1965/1966 от 31 мача без успех.

Новият швейцарски треньор се опита да вдигне настроението на тренировката, вкарвайки повече забавни упражнения и игри, но не беше много словоохотлив пред медиите. Той обясни, че за краткото време дори не е успял да се запознае с детайлите по отбора и ще използва следващите дни именно затова.
Бившият мениджър на Тотнъм Кристиан Грос е четвъртият треньор, който води отбора през този сезон, след Давид Вагнер, Мануел Баум и временния наставник Хууб Стевенс.