Манарино също е четвъртфиналист в София

Адриан Манарино от Франция се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите АТР 250 в София с награден фонд 389 270 евро.

Петият в схемата постигна успех срещу Егор Герасимов (Беларус) с 6:4, 7:6(6) за 96 минути в оспорван мач, в който Манарино взе важните точки, за да триумфира. 32-годишният французин, който е 32-и в световната ранглиста в момента, сервира солидно, като спечели 35 от 45 разиграни точки при първото си подаване.

12 SOFIA OPEN - Егор Герасимов - Адриан Манарино
Той поведе с 4:2 гейма по пътя си към успеха в първия сет, а втората премина без възможности за брейк и за двамата и логично стигна до тайбрек. В него Герасимов навакса изоставане от 2:4 и поведе с 5:4, след това спаси мачбол при 5:6 на собствен сервис, но веднага допусна мини-пробив за 6:7, което се оказа решаващо.
Следващият съперник на Манарино, финалист от турнира в Нур-Султан в началото на месеца, ще бъде молдовеца Раду Албот, който снощи изненадващо елиминира в два сета водача в схемата Денис Шаповалов от Канада.