Млад чех елиминира Чилич в първия кръг на турнира по тенис в София

Шампионът от Откритото първенство на САЩ през 2014 година и бивш номер 3 в света Марин Чилич (Хърватия) отпадна в първия кръг на турнира по тенис от сериите АТП 250 в София с награден фонд 389270 евро.

Осмият поставен в схемата Чилич загуби с 3:6, 2:6 за малко повече от час от 19-годишния чешки талант Йонаш Форейтек при дебюта си в петото издание на надпреварата в българската столица.

Участващият с "уайлд кард" Форейтек, победител в Откритото първенство на САЩ за юноши през миналия сезон, направи впечатляващ първи мач в професионалния Тур на АТП. Той пропиля ранен пробив аванс срещу 41-ия в класацията на АТП, но след 3:3 взе седем поредни гейма по пътя към най-значимата победа в кратката си все още кариера при мъжете.

Чехът беше много солиден, особено на сервис, като загуби само 7 от 36 разиграни точки при първото си подаване.

Така Форейтек, който е 399-и в световната ранглиста в момента, ще играе за място на четвъртфиналите срещу победителя от утрешния двубой между испанеца Роберто Карбайес Баена и французина Ришар Гаске.