Троицки също отпадна, Карацев си осигури мач с Де Минор

Вицешампионът през 2016 година Виктор Троицки (Сърбия) отпадна в първия кръг на турнира по тенис от сериите АТР 250 в София с награден фонд 389 270 евро. 34-годишният квалификант Троицки, който е 196-и в света в момента, загуби от Егор Герасимов (Беларус) с 3:6, 6:3, 3:6 след 105 минути игра в зала "Арена Армеец".

Герасимов, който пласира 10 аса, поведе с 4:1 по пътя си към успеха в първия сет. Сърбинът направи ранен пробив и дръпна с 3:0 във втората част, след което запази преднината си, за да изравни резултата. В ключов се превърна маратонския четвърти гейм на решаващия трети сет, в който при сервис на Троицки се стигна до пет изравнявания, но Герасимов успя да реализира брейк и до края не допусна обрат.

Така тенисистът от Беларус, който е 81-и в света, ще играе за място на четвъртфиналите срещу поставения под номер 5 Адриан Манарино (Франция). В друг мач от първия кръг руснакът Аслан Карацев спечели срещу японеца Таро Даниел със 7:6, 6:1 в двубоя между двамата квалификанти. Карацев пласира 10 аса и спаси всичките девет възможности за пробив при успеха след 104 минути игра.

В тайбрека на оспорвания първи сет руснакът дръпна с 3:0, а след това направи още една серия от четири поредни точки, за да поведе в резултата. Във втората част Карацев доминираше и така си осигури мач срещу третия в схемата Алекс Де Минор от Австралия.