Донски и Младенов отпаднаха в първия кръг на двойки в София

Българите Александър Донски и Васко Младенов отпаднаха в първия кръг на двойки на на турнира по тенис от сериите АТР 250 в София с награден фонд 389270 евро.
Участващите с "уайлд кард" Донски и Младенов загубиха от британците Джони О'Мара и Кен Скупски с 3:6, 4:6 за 70 минути на централния корт в зала "Арена Армеец".
33 SOFIA OPEN - Д. О.Мара / К. Скупски – Александър Донски / Васко Младенов
Българите направиха добър мач, но пропуснаха своите възможности. Те поведоха с 3:1, но след това О'Мара и Скупски взеха 10 от следващите 11 гейма по пътя си към крайната победа.
При 3:3 в първата част Донски и Младенов пропуснаха три последователни възможности за пробив, а веднага след това допуснаха брейк. При 3:5 те получиха шанс да го върнат, но не успяха, а вместо това британците взеха сета.
Във втората част О'Мара и Скупски дръпнаха с 5:1 и пропуснаха мачбол, след което българите заиграха по-освободено и намалиха до 4:5, но за повече нямаха сили.
Донски и Младенов се представиха достойно срещу далеч по-титулувани играчи на двойки.
37-годишният Скупски е спечелил 5 титли от общо 15 финала при дуетите на ниво АТП. 25-годишният О'Мара пък има два трофея от 6 финала. Въпреки че двамата не са играли много в тандем, те все пак имат една титла от сериите "Чалънджър" във Франция през октомври миналата година.
На четвъртфиналите британците очакват победителите от утрешния двубой между поставените под номер 1 Юрген Мелцер (Австрия) и Едуар Роже-Васлен (Франция) срещу други участващи с "уайлд кард" Димитър Кузманов (България) и Виктор Троицки (Сърбия).