Манарино и Поспишил се класираха за втория кръг на Sofia Open

Адриан Манарино (Франция) и Вашек Поспишил (Канада) се класираха за втория кръг на турнира по тенис от сериите АТП 250 в София с награден фонд 389270 евро. Поставеният под номер 5 Манарино елиминира Мартин Клижан (Словакия) с 3:6, 6:1, 7:5 след малко повече от два часа игра.

30 SOFIA OPEN - Мартин Клижан – Адриан Манарино
32-годишният французин, 35-и в световната ранглиста, пласира 10 аса и стигна до обрат след късен пробив в 11-ия гейм на решаващия трети сет. Манарино, четвъртфиналист в София през 2016 година, очаква победителя от двубоя между Егор Герасимов (Беларус) и Виктор Троицки (Сърбия). Клижан, 150-и в класацията на АТР в момента, влезе в основната схема като "щастлив губещ" от квалификациите.
Той полуфиналист от първото издание на надпреварата в българската столица през 2016 година, като има и два четвъртфинала през 2017 година и през миналия сезон. В друг мач от първия кръг Поспишил навакса пробив пасив в третия сет и отстрани украинеца Иля Марченко с 6:2, 5:7, 7:6(5) след 2:45 часа битка на корта.
Поспишил, 74-и в класацията на АТР, започна силно и дръпна с 3:0, след което без проблеми затвори първия сет. Втората част беше равностойна, като серия от три поредни гейма в края й позволиха на "щастливия губещ" от квалификациите Марченко да изравни. В третата част украинецът проби за 5:4 и сервираше за мача, но не успя. В следващия си сервис-гейм канадецът се измъкна от 0:40 и срещата трябваше да бъде решена с тайбрек.
В него 216-ият в света Марченко дръпна с 4:0 точки, но допусна обрат и отпадна. За място на четвъртфиналите Поспишил ще се изправи утре срещу номер 4 Ян-Ленард Щруф (Германия).