Ботев (Пловдив) стигна до финал за Купата пред 19000 на "Колежа" - отзивите на живо след успеха над ЦСКА - София с 2:0

Троицки се пребори за място в основната схема на Sofia Open

Финалистът от 2016 година Виктор Троицки (Сърбия) преодоля квалификациите на турнира по тенис в София с награден фонд 389 270 евро. 34-годишният сърбин победи Фабрицио Орнаго (Италия) с 6:2, 6:4 за 68 минути.

Троицки направи два пробива по пътя си към успеха в първия сет, който продължи едва 28 минути. Във втората част сръбският тенисист взе подаването на съперника си в първия гейм, което се оказа достатъчно и той затвори срещата при първия си мачбол.

30 SOFIA OPEN - Фабрицио Орнаго (Ит) – Виктор Троицки (Срб)
Троицки е бивш номер 12 в световната ранглиста. Той има три титла от АТP в кариерата си, но в момента е едва 194-и в света.
Междувременно квалификациите преодоля и Аслан Карацев (Русия). Той надигра Марк-Андре Хюзлер (Швейцария) със 7:6 (2), 6:4.
Двамата играха без пробиви в първите 10 гейма на мача, след което Хюзлер успя да вземе подаването на съперника си за 6:5. Когато обаче сервираше за сета швейцарецът допусна пробив. В тайбрека номер 3 в схемата на пресявките Карацев поведе с 5:1 и без проблеми спечели със 7:2 точки.
В 18,00 часа започват мачовете от основната схема на турнира. В първия двубой ще играят Джон Милман (Австралия) - Адриан Андреев (България), а след това на корта излизат Раду Албот (Молдова) и Юичи Сугита (Япония).