Швейцарец се класира за втория кръг в София

Марк-Андреа Хюзлер от Швейцария спаси два мачбола и се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове от сериите ATP 250 в София с награден фонд 389 270 евро. Той пласира 22 аса и елиминира поставения под номер 7 Николоз Басилашвили (Грузия) с 6:1, 4:6, 7:6(6) след почти два часа игра.

35 SOFIA OPEN - Марк - Андреа Хюслер – Николоз Басилашвили
24-годишният Хюзлер, 149-и в световната ранглиста, влезе в основната схема в последния момент като "щастлив губещ" от квалификациите на мястото на отказалия се зарази травма на десния лакът италианец Стефано Травалия. Швейцарецът започна отлично мача и със серия от пет поредни гейма взе първия сет.
Във втората част при 3:3 той пропиля брейкбол, а след това в десетия гейм допусна и първи пробив на подаването си, което позволи на Басилашвили за изравни. В оспорваната трета част грузинецът имаше два мачбола при 6:5 гейма и сервис на съперника, но не се възползва и се стигна до тайбрек. В него Хюзлер пръв стигна до мачбол при 6:5 точки и сервис на съперника, но не успя. При втората си възможност при 7:6 и собствено подаване швейцарецът се справи, с което триумфира.
Така 39-ият в света Басилашвили не успя да стигне до първа победа след подновяването на сезона през август и записа девето поредно отпадане в първи кръг. Последният му успех в Тура на ATP е от края на февруари в Дубай. Хюзлер пък през този сезон достигна до един полуфинал в Кицбюел (Австрия) през септември. Той очаква във втория кръг победителя от мача между Мартон Фучович (Унгария) и Яник Синер (Италия).